VOX HUMANA

Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego

VoxHumana

Podstawą repertuaru „Vox Humana” jest muzyka sakralna epoki renesansu, baroku i klasycyzmu, jednak zespół wykonuje również muzykę romantyczną i współczesną. Od roku 2013 zespół pełni zaszczytną funkcję Chóru Uniwersytetu Zielonogórskiego, kontynuując tradycje chóralnego śpiewu na tej Uczelni.

Kierownikiem artystycznym chóru jest Bartłomiej Stankowiak. Zespół ma na swoim koncie liczne koncerty, a także nagrania i nagrody. Zdobył Złote Pasmo (Golden Zone) w kategorii chórów mieszanych na VII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd „Prague Christmas”. Chór brał udział w nagraniu płyty „Missa in Nativitate Domini” Antoniego Fenglera, z serii „Musica Restituta”, występował z orkiestrą „Accademia dell’Arcadia” na festiwalu „Gaude Mater” na Jasnej Górze. Podczas pobytu w Częstochowie nagrał również płytę z dziełami Amando Ivancic’a, która ukazała się w ramach serii „Musica Claromontana”.

Zespół „Vox Humana” brał także udział w kilku projektach wokalno-instrumentalnych w ramach cyklu koncertów „Muzyka w dawnej Wielkopolsce”, koncertując pod kierunkiem m.in. Marka Toporowskiego, Hansa Schnorra oraz Bartłomieja Stankowiaka. W roku 2012 zespół wziął udział w IX Królewskim Festiwalu Muzyki we Wschowie, podczas którego wykonał „Glorię” Antoniego Vivaldiego pod kierownictwem Tadeusza Żmijewskiego. W roku 2013 w tym samym miejscu chór wykonał Requiem W. A. Mozarta.

ciern3-_ciemno_szary_2