WYKONAWCY

W naszym projekcie wezmą udział znakomici wykonawcy. Zaproszeni do wykonania oratorium „Mesjasz” soliści mają na koncie liczne nagrania płytowe, a w swoim repertuarze arie z haendlowskiego arcydzieła, które wykonywali wielokrotnie w kraju i za granicą. Towarzyszyć im będą dwa zielonogórskie zespoły wokalne oraz jedna z najlepszych polskich orkiestr barokowych Arte dei Suonatori.

Wykonawcy:

Marzena Michałowska

Marzena Michałowska

sopran

Adiunkt na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u Ryszarda Karczykowskiego, Poppy Holden…

więcej
Bogumiła Tarasiewicz

Bogumiła Tarasiewicz

mezzosopran

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego Ewy Werki i Bożeny Karłowskiej oraz muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

więcej
Karol Kozłowski

Karol Kozłowski

tenor

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dra Stanisława Daniela Kotlińskiego (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP.

więcej
Maciej Straburzyński

Maciej Straburzyński

bas-baryton

Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu solowego Wojciecha Drabowicza oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie Davida Wilsona-Johnsona.

więcej
Vox humana

Vox humana

Chór kameralny UZ

Podstawą repertuaru „Vox Humana” jest muzyka sakralna epoki renesansu, baroku i klasycyzmu, jednak zespół wykonuje również muzykę romantyczną i współczesną.

więcej
Cantus Polonicus

Cantus Polonicus

Polski Chór Kameralny

Wykonuje typowy repertuar oratoryjny od klasycyzmu po muzykę współczesną oraz barokowe dzieła w stylu koncertującym i tradycyjny repertuar a cappella.

więcej
Arte dei Suonatori

Arte dei Suonatori

orkiestra barokowa

Jest na międzynarodowej scenie muzycznej najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową. W swej 20-letniej historii zarejestrowała i wydała 12 płyt na 10 albumach.

więcej
Bartłomiej Stankowiak

Bartłomiej Stankowiak

dyrygent

Studiował dyrygenturę symfoniczną pod kierunkiem prof. Renarda Czajkowskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W roku 2005 założył zespół wokalny „Vox humana”.

więcej
ciern3-_ciemno_szary_2